Turkish Arabic English

Hava Durumu

ANKARA

15 Temmuz’u unutmayacağız , unutturmayacağız

15 Temmuz’u unutmayacağız , unutturmayacağız

Tokat Ticaret Borsası Başkanı Bora 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada ; Türkiye’nin 15 Temmuz’da büyük bir badire atlattığını , o gece 250 vatandaşımızın Şehit 2500 ün üzerinde vatandaşımızın da Gazi olduğunu hatırlatarak , Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz, mekanları cennet olsun. Darbeyi önlemek için canlarını hiçe sayan Gazilerimizden de Allah razı olsun. Bu millet kahramanlarını asla unutmaz dedi.15 Temmuz ruhunu devam ettirecek şekilde çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Bora, bundan sonra yine ülkemizin kalkınmasında aynı ruhla ve aynı hissiyatla işimize bakarak büyük başarılara imza atacağız ve demokrasimizin daha da güçlenmesi için çalışacağız diye konuştu.

15-temmuz-
15-temmuz-

x

DUYURU

            Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (Kanun No:7161) 18/01/2019 Tarih ve 30659 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kanunun 24. Maddesi ile 4342 Sayılı Mera Kanununun 30 ncu maddesinin (c)  ve (d) bentleri kaldırılmılştır.

            Bu Kapsamda ;

c) Üreticilerden satın alınan sütün satın alma bedelinin binde 1’i oranında ,süt işleyen kuruluşlarca yapılacak kesinti,

d) Yurt içinde yetiştirilen ve satışı yapılan büyük ve küçükbaş canlı hayvanların satış bedellerinin binde 1’i oranında satıcılardan alınacak pay, kesintileri kaldırılmıştır.

            Buna göre ; 17/01/2019 tarihine kadar düzenlenmiş olan evraklarda (müstahsil makbuzu,fatura) mera fonu kesintisi yapılmaya devam edilecek olup , 18/01/2019 ve sonrası ilgili tüm evraklarda ise mera fonu kesintisi yapılmayacaktır.

            Canlı hayvan ve süt alım-satımı yapan üyelerimize ve sektör temsilcilerine , mevzuat değişikliğine göre işlem yapılması hususunu önemle hatırlatırız